Goście specjalni:

Zespół Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce

Przewodnicząca: Agata Czarnota-Bajorek – Dyrektor Biblioteki

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, politologii – komunikacji społecznej na Akademii Krakowskiej oraz podyplomowych studiów Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Przez kilka lat związana z mediami, rynkiem reklamy i administracją. Od 2008 roku dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Inicjatorka i pomysłodawczyni działań kulturalnych, edukacyjnych i czytelniczych na rzecz środowiska lokalnego. Autorka min. projektu „Wielickie Dyktando”, obchodów Światowego Dnia Książki oraz działań na rzecz seniorów. Koordynator w projekcie Grandma PC realizowanym w ramach programu „Grundtvig – Uczenie się przez całe życie”, inicjatorka komputeryzacji i wdrożenia systemu informatycznego w wielickiej bibliotece.

Pasjonuje ją tworzenie nowej formy biblioteki – zaangażowanej i otwartej na ludzi i zmiany, a także twórczego zespołu ludzi z pasją. Interesuje się reklamą, promocją oraz tworzeniem wizerunku nowoczesnej biblioteki.

Kocha podróże, narty, książki i kawę.

Jadwiga Chudoba

Bibliotekarka z wieloletnim doświadczeniem. Z wykształcenia technik ekonomista i bibliotekarz. Specjalistka w dziedzinie gromadzenia i opracowywania zbiorów. Przygodę z pracą w bibliotece rozpoczęła od tworzenia pierwszego elektronicznego katalogu wielickiej biblioteki. Od wielu lat koordynatorka prac związanych z tworzeniem bazy katalogowej. Od 2008 roku  administratorka Zintegrowanego Systemu Bibliotecznego. Trenerka umiejętności w dziedzinie gromadzenia i opracowania.  Autorka wielu innowacji i skutecznych rozwiązań w systemach zarządzania biblioteką w zakresie gromadzenia i opracowania zbiorów. Koordynatorka prac związanych z wdrożeniem Bajecznego Katalogu Dziecięcego „Molik” oraz katalogowaniem Książki Cyfrowej w formacie Czytak.

Prywatnie „Matka Polka” i strażniczka rodzinnego ogniska. Z zamiłowania „złota rączka”. Energię do życia i działania czerpie od pozytywnych ludzi i z pięknej polskiej przyrody.

Paulina Wandas

Z wykształcenia nauczyciel biolog z zamiłowania bibliotekarz. Absolwentka studiów podyplomowych Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od sześciu lat związana z biblioteką w Wieliczce, a od dwóch kierownik Działu dla Dzieci i Młodzieży. Z oddaniem i wielką pasją szerzy czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców regionu wielickiego. Autorka i koordynatorka wielu projektów dla najmłodszych czytelników i ich rodziców, min.: Jestem i będę SUPER rodzicem – warsztaty doskonalenia sztuki rodzicielstwa, długofalowej akcji czytelniczej Przygarnij Molika oraz Biblioteka przychodzi do człowieka i wielu innych.

Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci. Pasjonatka dobrej kawy i szybkich samochodów.

Henryk Hollender

Henryk HollenderAbsolwent warszawskiego bibliotekoznawstwa (1974) i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Stanowym w Kent, Ohio (1986), doktor nauk humanistycznych (UW, 1985), jest dyrektorem biblioteki uczelnianej Uczelni Łazarskiego.

clear

Pozostali prelegenci:

Jacek Gajkiewicz

Jacek GajkiewiczZałożyciel firmy (w 1991 roku), obecnie Prezes Zarządu spółki MOL, specjalizującej się w wytwarzaniu i wdrażaniu systemów informatycznych dla bibliotek. Systemy informatyczne, które zaprojektował zostały wdrożone w tysiącach bibliotek szkolnych oraz w setkach bibliotek publicznych i akademickich w całym kraju. Obecnie jest zaangażowany w innowacyjne projekty systemów informacyjnych przeznaczonych dla bibliotek publicznych i akademickich.
Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, gdzie po ukończeniu kierunku informatycznego zajmował się przez 10 lat pracą naukową i dydaktyczną. Posiada doktorat nauk technicznych oraz kilka patentów.

clear

Karolina Troka

Ukończyła Wydział Historii na Uniwersytecie Gdańskim (rocznik 2006), specjalizacja informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. W ramach projektu Sokrates studiowała na Kobenhavns Universitet (Uniwersytet Kopenhaski). Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu z Public Relations i Marketingu. Pracowała między innymi w bibliotece uczelni wyższej w Akademii Morskiej w Gdyni, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie systemem bibliotecznym, koordynację i obsługę baz danych oraz PR. Od 2008 r. pracuje dla firmy MOL w charakterze specjalisty ds. systemów bibliotecznych oraz szkoleniowca. W kręgu jej zainteresowań znajdują się techniki wyszukiwania informacji oraz komunikacja marketingowa w bibliotece.

clear

Marcin Mystkowski

Absolwent (rocznik 1998) Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, były pracownik biblioteki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – administrator systemu bibliotecznego (1998-2007), następnie koordynator ds. biblioteki Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie (2007-2010), odpowiedzialny m.in. za kierowanie placówką, wdrożenie systemu automatyzacji pracy oraz platformę e-learningową. Od listopada 2010 pracownik firmy MOL sp. z o.o., obecnie specjalista ds. wdrożeń. Wśród swoich zainteresowań zawodowych może wymienić zagadnienia związane z zintegrowanymi systemami bibliotecznymi, automatyzacją bibliotek, przetwarzaniem informacji, oraz Web 2.0.